źródło: www.dabki.pl

źródło: www.dabki.pl

Kilka domów, kilka ośrodków wczasowych, pól namiotowych, mały pasek lądu porośnięty lasem sosnowym, pomiędzy morzem i jeziorem Bukowo – to miejscowość letniskowa Dąbkowice. To wspaniałe wręcz miejsce do wypoczynku od gwaru – wyrażenia „cisza i spokój” nabierają tu literalnego znaczenia.
Pobliskie miejscowości to – Dąbki – oddalone są o ok sześć km na północny wschód, a około 5 kilometrów w drugą stronę leżą Łazy. Ale dojechać do Dąbkowic można jedynie od strony Dąbek – stamtąd wiedzie droga, która kończy się w Dąbkowicach. Do pobliskich miejscowości uda się natomiast dojechać rowerem.

Na miejscowej plaży w Dąbkowicach nigdy nie jest tłoczno, nawet w tak zwanym szczycie sezonu – wszyscy znajdą na tym szerokim, piaszczystym brzegu Bałtyku odpowiednią ilość miejsca dla siebie i rodziny. A nawet, poniektórzy zachwyceni tutejszą plażą przyjeżdżają nawet z pobliskich Dąbek. Jeżeli ktoś marzy o klimacie dzikiej plaży powinien wpaść na tę w Dąbkowicach.
Tutaj można rzeczywiście odpocząć!

Dąbkowice, dzięki lokalizacji nad jeziorem Bukowo to doskonałe miejsce dla wędkarzy – da się tu złowić sandacza, sieję, okonia lub węgorza. Z tego położenia zadowoleni są także amatorzy sportów wodnych – żeglarze, windsurferzy, kitesurferzy, lub kajakarze.

Polecamy

Noclegi nad Morzem