Plaża w Łazach - źródło: www.lazy.net.pl

Plaża w Łazach – źródło: www.lazy.net.pl

Łazy to urokliwa, morska wioska zlokalizowana koło Mielna. Z Dąbek najłatwiej dostać się do Łaz rowerem przez Dąbkowice. Samochodem trzeba jechać dookoła jeziora Bukowo. Łazy zlokalizowanie są między Bałtykiem a dwoma jeziorami Jamno oraz Bukowo. Jezioro Jamno – to dziewiąte pod względem powierzchni jezioro w Polsce – przeszło 2200 ha. Mimo wielkości to nader płytkie jezioro. Średnia głębokość to mniej więcej 1,5 m a maksymalna w ok 4 m. Do Łaz – ze względu na jeziora – przyjeżdżają miłośnicy sportów wodnych (kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa) a także wędkarze. Wędkarze mogą nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Upoważniają one do wędkowania na spining a także na 2 wędki na obszarze całego jeziora Jamno – można tu złowić węgorza, sandacza, sieję, okonia. Najwięcej jednak jest tak zwanej drobnej rybki.
Dla zwolenników kąpieli morskich i słonecznych atutem wczasowiska jest piaszczysta, szeroka, piękna i dzika plaża w Łazach, o dogodnych wejściach do wody, jednakże niezbyt szeroka. Cechuje ją również nieregularny kształt linii brzegowej. Zakończona jest wydmami o niedużej wysokości, porośniętymi urokliwym lasem sosnowym i trawami, natomiast same wejścia są najczęściej wyposażone w komfortowe schody. W dodatku najbliższą okolicę można podziwiać z wieży widokowej.
Tuż za wydmą umiejscowione są pierwsze budynki – zazwyczaj są to domy gościnne, ośrodki wczasowe, pensjonaty i domki w Łazach. Z nich jest naprawdę niedaleko na plażę. Zatem letnicy, lubiący zatrzymywać się blisko plaży i morza, często decydują się na noclegi w Łazach.

Więcej o Łazach znajdziesz na stronie: www.lazy.net.pl

Polecamy

Noclegi nad Morzem