Ośrodek MARIA

Dąbki
ul. Piaskowa 2, Dąbki
tel. 94 314 81 17, 604 06 60 86
mail: wczasy@osrodekmaria.pl
www.osrodekmaria.pl


Dąbki to nadmorska wieś uzdrowiskowa, zlokalizowana w środku Pobrzeża Słowińskiego. Bałtyk otacza Dąbki od strony północnej za to od południa limituje je znaczące (o powierzchni ok 18 km2) jezioro Bukowo. Takie umiejscowienie ożywia rozwój turystyki, w szczególności czynnego wypoczynku – pobudza do eskapad, a dobrze zagospodarowany brzeg jeziora zaprasza entuzjastów wodnych sportów (np. kitesurfingu) i wędkarstwa. Miejscowe wypożyczalnie oferują rynsztunek wodniacki, z kolei szkółki – lekcje windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu oraz innych dyscyplin. Nad jeziorem funkcjonuje również przystań żeglarska, a w sezonie letnim po jeziorze pływa niewielki stateczek spacerowy.

Zaiste największą atrakcją tego letniska jest pobliże Bałtyku oraz plaża, która jest piaszczysta i szeroka. Na piaszczystej plaży, gdzieniegdzie w pobliżu wejścia do morza, napotkać można śliczne, wielokolorowe, małe kamyczki, a czasem kawałeczki bursztynu - klejnotu Morza Bałtyckiego. Wzdłuż piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, ciągnie się 6-io kilometrowa promenada.

Dąbki, mając na uwadze zdrowy mikroklimat – morskie oraz czyste powietrze pełne jodu, łączące się z aromatem licznych drzew iglastych oraz okazałych lasów, oraz dużą wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 roku stan prawny uzdrowiska. W następstwie tego, wyjąwszy zwykłych letników i miłośników wędkarstwa, do Dąbek przez 365 dni w roku przybywają kuracjusze. Leczy się w tym miejscu m.in. rozliczne choroby reumatyczne, kardiologiczne, nerwice oraz choroby układu oddechowego.

Wyświetleń: dzisiaj: 7 / w tym miesiącu: 498 / wszystkich: 9045 od 0000-00-00. Wizyty dzisiaj: 6

Polecamy

Noclegi nad Morzem